Paykwik Nedir ?

paykwik logo-01

Paykwik sanal kredi kartları ilk olarak Avrupa’da ortaya çıkmıştır ve bu yüzden de para birimi Euro’dur. Bu yüzden de Türkiye’ye geldiği zaman da para birimi aynı kalmıştır, fakat yine de kart ücretini öderken TL olarak ödersiniz. Bu kartın sahip olduğu limitlere göre farklı fiyatları vardır. Yani siz bu kart için belli bir miktar para ödersiniz. Aldığınız karttın içinde ise para olur. Bu parayı bitene kadar harcarsınız. Yani normal kartlarda olduğu gibi olmayan bir parayı harcayıp, sonradan para ödeme işlemi yapmazsınız. Ayrıca da normal kartlarda bulunan bilgilerinizin hepsini siteler görmek ister. Fakat paykasa satın aldığınız zaman karta dair tek bilginin 16 haneli kart kodu olduğunu görürsünüz. Dolayısı ile de sizden sadece bunu isterler. Bu durumda da gizliliğiniz korunmuş olur. Kartların çıkış amacı sitelerden alış veriş yapmak isteyen kişilerin tüm kart bilgilerini vermek zorunda kalmamasıdır. Tamamen buna yönelik kurulmuş olan paykasa sanal kartları pek çok kullanıcıya hizmet vermektedir. Bu kartı satın almak için:

– Canlı destek/ müşteri hizmetleri bölümleri ile iletişim kurmalı ve bayi sitesinin hesap numarasını istemelisiniz.
– Bu banka numaralarına almak istediğiniz kartın bedelini yatırdıktan sonra tekrar iletişim kurmalı ve yatırdığınızı söylemelisiniz.
– Site size bir kart kodu vermeli, o kodu istemelisiniz.

Sanal kart satan bayilik sitelerinde neredeyse tüm sanal kart markaları bulunmaktadır. Dolayısı ile de hepsinin satın alma işlemleri benzerdir. Bu sitelerde canlı destek olmadan hiçbir işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Çünkü operatörler aracılığı ile bazı şeyleri bildirmek zorundasınızdır. Bunu yapmadığınız sürece kart satın alamazsınız. Ayrıca paykasa bozdurma işlemleri için de bu destekle iletişim kurmanız gerekir. Bir bankanın hesap numarasını vermeli ve kart kodunuzu bildirmelisiniz.

Özellikleri ve Farkları

Diğer kartlar gibi içi boş değildir, yani içerisindeki parayı harcarsınız. Paranız bittiği zaman ise yeni bir kart alırsınız. Ödeme işlemi yaparken diğer kartlardaki gibi vakit kaybetmezsiniz. Kart fiyatları kurlara bağlıdır. Paykasa bozdurma işlemi yapacağınız miktar da kurlara bağlıdır. Pek çok bayiliği vardır ancak önemli olan en uygun olan kurlarla çalışan, fazla bekletmeyen, güvenilir bir site bulmaktır.

WhatsApp chat
Scroll to Top